BIODIVA

Re-creating Niche ©

Creative BEAUTY hunter

Spoločnosť


 

Slow company: malá a IQ je novou BIG.

 

 

Výber  +    editácia   +  konceptualizácia   (Recreating Niche ©©) 

 

 

Biodiva - prvý fashion forward beauty distribútor v Strednej Európe, sa zameriava na distribúciu  kozmetických  produktov novej generácie bio /organic chic ©, kozmetiky a eko-módy. Vo svojom portfóliu disponuje osobne vybranými značkami, ktoré sa stávajú modnymi alebo budú v móde.

Cieľom nášho projetku je predstaviť inovatívne značky “beyond bio”©© (kultové a viac ako bio) v oblasti kozmetiky a eko módu

 

 Naše portfolio značiek, ktoré reprezentujeme ako moderný distribútor & retail v celom Stredo-európskom priestore bolo  starostlivo vybrané na základe našich hodnôt, ktoré sú zdieľané so spoločnosťami. Reflektuje na: kreatívné vízie, dizajn, inovácia, trvalo-udržateľný rozvoj, zodpovednosť.

 

Výber našich značiek zodpovedá trom kritériám, ktoré reflektujú širšie trendy: kozmeceutiká + bio produkty+unisex produkty.

 

Kozmeceutiká znamenajú kombináciu kozmetiky + farmaceutík, ktoré sa označujú ako funkčná kozmetika s vysokým obsahom aktívnych ingrediencií. Sú vytvorené uznávanými dermatológmi, doktormi, plastickými chirugami, farmaceutmi a v súčastnosti označuje vedecké pokroky s ingredienciami a formuláciami HIGH-TECH.

 

Avant-guardné bio produkty na pleť  reflektujú  na eko etický a bio chic trend,  (čisté, sofistikované, luxusné, certifikované a efektívne ) ktoré sú definované súčastným luxusným priemyslom.

 

Unisex produkty – su dizajnované pre obe pohlavia, vyrobené bez akcentu na pohlavie a vek osôb.

 

Kozmeceutiká a Prírodné kozmetické produkty sú DVE TENDENCIE, ktoré sú najviac konsolidované v rámci skincare.

Každý rok prichádzajú na trh čoraz viac vedecké a high-tech produkty, ako aj čoraz čistejši,e ekologickejšie a ručne vyrábané produkty.

Obidve tendencieavant-guardné v rámci skincare. Ich používanie naraz alebo striedavo, predstavuje  MODERNÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL.

 

 

MODIFIKUJEME kontext

 

Vďaka našim kontaktom sme schopní nadviazať kultúrné konexie so ZNAČKAMI. Značky u nás sú napojené na vedu,  inovácie, koncepty, starostlivosť o pleť, posledné objavy.

 

 

Sme EXPERTI na mikro –trendy

 

O štandartný trh s prírodnou kozmetikou a konvenčnú kozmetiku strácajú klienti záujem. Tieto produkty zaostávajú vo vývoji, ocitli sa na saturovanom trhu a všetky sa navzájom PODOBAJÚ.  V súčastnosti  vedú mikro-trendy. My sme vyvinule špeciálne stratégie v mikro – trend manažmente. Sme prvý ANALYTICI TRHU A KULTÚRY, manažéri mikro-trendov, a kurátori značiek

 

 

Naším cieľom nie je len predstaviť kultové značky, ktoré sa predávajú vo svete. Biodiva vytvára inovačný pól zo srdca Európy, ktorý bude participovať na vytváraní budúceho špecializovaného trhu, ktorý sa neustále vyvíja.

 

Dôležitou súčasťou nášho projektu je objavovanie a predvídanie,  ako aj predstavovanie najzaujímavejších značiek z oblasti krásy, ktoré prinášajú inovácie a iný prístup k už existujúcemu TRADIČNÉMU trhu.

Biodiva teda prekračuje hranice  predstavovania značiek na stredo-európskom trhu. Takisto  modifikuje a konceptualizuje tvoriace sa globálne trendy a inovácie v starostlivosti o pleť. 

 

Biodiva je prvý a jediný “beauty hunter “  a  avant guardný distribútor v Strednej Európe, ktorý je schopný zanalyzovať jasne trendy v priemysle krásy a modifikovať ich na globálnej úrovni v reálnom čase.

Tradičný sektor „Niche“ sa stal masovým a vstúpil do novej dynamiky. Nie všetky nezávislé-malé značky niche prinášajú pridanú hodnotu a inováciu ( veľa značiek je iba „normálnych“, ktoré  nemajú vlastnú infraštruktúru na expanziu alebo vlastný vývoj)

 

Všetky naše značky pristupujú k výrobe  holisticky: používajú ingrediencie, ktoré pochádzajú z eko poľnohospodárstva, zloženie produktov, ako aj procesy výroby rešpektujú životné prostredie. Pracujeme s  klientami, ktorí ponúkajú alternatívy ku konvenčnej-prírodnej mainstream kozmetike a masovej móde a ktorí sa snažia vylepšiť  životný štýl ľudí, vytvárajú nové pracovné miesta a rozvíjajú lokálnu ekonomiku. 

 

Naším cieľom je, vďaka skúsenostiam v porote v Paríži pri hodnotení rôznych svetových  kozmetických značiek, vykonávať rešerš a  výber zdravej a vysoko kvalitnej bio kozmetiky a biokozmeceutík. Avšak sme viac ako len beauty distribútor. Biodiva  má záujem aj  edukovať občanov, vďaka našim poznatkom ohľadne bio priemyslu.  V tejto oblasti pôsobíme aj ako konzultanti pre rôzne zahraničné kozmetické firmy, kozmetické značky a prednášame na odborných konferenciách.

 

Biodiva sa líši od ostatných distribútorov v tom, že nie len že predáva najkvalitnejšie produkty dostupné na trhu, ale aktívne vykonáva prieskum, komunikuje so svetovými beauty špecialistami. BIODIVA  participuje  v  rámci medzinárodnej poroty v Paríži  pri hodnotení trendov a kozmetických noviniek, kde je pozývaná ako jediný reprezentant zo Strednej Európy každoročne, pri hodnotení najkvalitnejších a avant-guardných kozmetických noviniek. Týmto vám zaručujeme, že  sme vždy v popredí pri hodnotení trendov a zdieľaní poznatkov.

 

Terminológia označená  ©© (CC ako Kultúrny kapitál) bola vytvorené BIODIVOU, a je súčasťou intelektuálneho vlastníctva ako aj našej práce v rámci tvorby KONCEPTOV A TVORBY OBSAHU.

Táto terminológia je IQ vlastníctvom Biodivy.

 

Re-Creating Niche ©© ako KREATÍVNY KONTEXT, PRIESTOR PRE TVORBU KONCEPTOV, KULTÚRNY KAPITÁL ©©  A VPLYV BIODIVY NA TRH ide nad  rámec obyčajného výberu zoznamu značiek.

 

"Niche nie je niečo, čo si prevezmete od iných. Niche je o tvorbe." ©©

 

Poznámka: 

Tento biznis model nie je možné kopírovať, napriek tomu, že sa niektorí na trhu snažia kopírovať business model Biodivy ako aj  tvoriť plagiáty zo sloganu vytvoreným Biodivou, textov,  a zavádzať rôzne neznáme eko značky, ktoré predstavujú  a považujú  za "niche", bez väčšieho úspechu na lokálnom trhu. Daní predajcovia Vám neponúkajú niche, ale rôzne neznáme značky, respektíve tradičné niche- masové značky, bez akejkoľvek pridanej hodnoty, ktoré iba nemajú vlastnú štruktúru na rozvoj a expanziu. 

Rešpektujte duševné vlastníctvo a nekopírujte naše kľúčové slová, nápady na témy a dizajn písma. Kopírovanie na vašich stránkach vyzerá smiešne. Plagiátorstvo (inšpirácia rovnakými kľúčovými  slovami v sloganoch,  a textov bez citácie  pôvodného zdroja) je krádežou, známkou neprofesionality a nedostatku originality. 

 

(Originál idea, Koncept a Text copyright BIODIVA ©)